Eyüp Lojistik Avrupa'daki Uygulamaları Biliyor

Eyüp Lojistik, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından "Gaziantep Gümrüğünde En Yüksek Hacmi Olan Nakliye Firması" ödülüne layık görüldü. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın, Türkiye ihracatına önemli katkısağlayacak olan ‘’Yetkilendirilmiş Yükümlü Uygulaması’’, ‘’İzinli Gönderici’’ ve ‘’Ortak Transit’’ projelerinin tanıtım toplantısı, Bakan Hayati Yazıcı’nın da katıldığı toplantıyla Gaziantep’te yapıldı.
Türkiye’nin ‘’ticaretin en kolay ve en güvenli yapıldığı ülke’’ olmasını sağlamayı hedeflediklerini belirten Bakan Yazıcı, Cumhuriyetimizin 100.yılında dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girmeyi ve ihracatı 500 milyon dolara çıkarmayı da hedeflediklerini söyledi.
Bakan Yazıcı, konuşmasının ardından sertifika ve ödülleri dağıttı."GAZİANTEP GÜMRÜĞÜNDE EN YÜKSEK İŞLEM HACMİ OLAN NAKLİYE FİRMASI" ödülüne layık görülen Eyüp Lojistik A.Ş.’nin ödülünü, Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık’a Gaziantep milletvekili Nejat Koçer sundu.
EYÜP LOJİSTİK AVRUPA'DAKİ UYGULAMALARI BİLİYOR
Avrupa ülkelerinde uygulanan ‘Yetkilendirilmiş yükümlü uygulaması’ ile gümrük işlemleri daha hızlı bir şekilde gümrük işlemleri yapılmakta. Tırların ayrıca gümrük işlemleri için gümrüğe gitmesine gerek kalmıyor. Yetki gümrük idaresinin belirlediği sınırlı sayıdaki güvenilir firmaya verilmekte. Avrupa’daki uygulama ve örneklerini incelediklerini ileten Eyüp Bartık , ‘ Uygulamanın Türkiye için devrim niteliğinde olduğunu ve gümrükleme sürelerinin kısalarak, maliyetlerden önemli ölçüde tasarruf edileceğini belirtti.
Toplantıya, Vali Erdal Ata, Gaziantep Milletvekilleri Nejat Koçer ve Halil Mazıcıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, AK Parti İl Başkanı Ahmet Uzer, GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu da katıldı.