Başkanın Mesajı

Kıymetli Dostlarım,

Eyüp Lojistik’in temelleri 1936 yılında atılan Merhum Dedem Ökkeş Bartık’ın ilk kamyonu almasıyla atıldı. Dedem 20 yıl taşımacılık yaptıktan sonra işleri 1955 yılında babam Abdulkadir Bartık devraldı. Babam 1986 yılına kadar Gaziantep-İstanbul arasında nakliyecilik yaptı. Çocukluğum dedem ve babamın anlattığı yol hikayeleriyle geçti. O yıllarda nakliyecilik genlerime ve ruhuma nakşoldu. Yıllar geçip büyüdükçe aile işimizi daha çok sevmeye başladım ve bu işi yapmaya karar verdim. 1996’da yılında lojistik sektörünün dünyadaki ve Gaziantep’teki durumuna baktığımızda yatırımın uygun olduğunu fark ederek Özcan Ağabeyim ile işin başına geçtik. Bu süreçte ve bugün babamız hala en büyük rehberimiz.

KRİZLERİ FIRSATA ÇEVİRİRİZ

Biz krizleri fırsata çeviren bir lojistik şirketiyiz. Örneğin 2001 krizinde ekonomi daralmasının bize fayda getireceğini Türkiye’nin büyüyeceğini ve daha ileri gideceğini öngördük ve filomuza yeni araçlar ekledik. Filo yatırımlarımızı hep kriz zamanlarına denk getirdik. Kriz zamanlarında yatırımlarımızı yaparken ülkemizin ekonomisini kalkındırmayı da amaç edindik. Tır filomuzun yanı sıra geniş küçük araç filomuzla Avrupa - Türkiye arasında karşılıklı taşımacılık yapıyoruz. Öyle ki bu araçlarımız bugün hava kargodan daha hızlı teslimat yapıyor. Tam zamanında ve güvenli yaptığımız her teslimat da müşterilerimizin pazardaki rekabetine olumlu olarak yansıyor. Küresel ticarette onları bir adım öne taşıyoruz.

GÜCÜMÜZÜ GAZİANTEP’TEN ALIYORUZ

Mevcut taşıt filomuz ile bugün 56’dan fazla ülkeye taşımacılık yapıyoruz. Avrupa’nın lideri konumundayız. Bu yüzden üst düzey teknolojiden de faydalanıyoruz. Teknoloji lojistik sektörünün olmazsa olmazı. Biz de bu bilinçle en büyük yatırımı teknolojiye yapıyoruz. Yakın zamanda bu yatırımımızı tüm kamuoyuyla paylaşacağız. Bugün tüm taşımalarımızda her an takip edilen GPS teknolojisi kullanıyoruz. Bu teknoloji müşterilerimizin yüklerinin nerede olduğu her an takip etmesine olanak sunduğu gibi trafik kazaları ve taşıt çalınma gibi hadiselerin de önüne geçiyor. Bizim şanslı yanımız ise Gaziantep’e yerleşik bir firmasıyız. Gaziantep Türkiye’nin en hızlı gelişen ihracat liderlerinden bir şehir. Gücümüzü Gaziantep’ten alıyoruz.


‘EN İYİ BİLDİĞİMİZ İŞİ’ YAPARIZ

Eyüp Lojistik, bölgenin kendi branşındaki bir numarasıdır, Türkiye’de de ilk 10 içerisinde yer alır. Eyüp Lojistik’in temel prensibi sorunlara çözüm odaklı yaklaşmasıdır. Ben sorunla dedikoduyu birbirine çok benzetirim. İkisini de saatlerce konuşun çözüme ulaşamazsınız. Biz de her gün sorun yaşarız ama o sorunları her gün çözeriz. Lojistiğin zaten kendisi enteresan bir iş. Aynı arabayı 8-10 farklı ülkeden geçiriyorsunuz. Araba, yük, şoför herkes hareket halinde. Sektörde kiminle konuşursanız şikayet duyarsınız. Ben kendime sorunları konuşmamayı ilke edindim.

Lojistikte yüz yıla yaklaşan tecrübemizle bugün dünyanın dört bir yanına taşımacılık yapıyoruz. Yüksek teknoloji ve nitelikli insan gücümüzle durmak bilmeden çalışıyoruz. İthalat ve ihracatçılarımız bizimle işlerini büyütüyor, rekabetçi piyasada kendilerine daha hızlı yer buluyor.