Hakkımızda

Eyüp Lojistik’in temelleri 1936 yılında Ökkeş Bartık’ın ilk taşıma aracını almasıyla atılır. Ökkeş Bartık, 20 yıl boyunca taşımacılık yapar. 1956 yılına geldiğimizde bayrağı oğul Abdulkadir Bartık devralır. 1980’lere kadar Gaziantep – İstanbul arası taşımacılık yapan Abdulkadir Bartık, bu yıllarda ticari araç yedek parça ticareti ve ihracatına başlayarak yeni bir sayfa açar. Yıllar sonra bayrağı üçüncü nesil Özcan Bartık ve Eyüp Bartık devralır.

Doğru ürünü doğru fiyatlarla müşterilerine tedarik etmeyi ilke edinen firma, 1996 yılında DAF – Tırsan Ticari Mallar Güneydoğu Anadolu distribütörlüğüne başlar. Gaziantep’te yüksek kalitede lojistik hizmetinin eksikliğinin iyiden iyiye hissedildiği 2001 yılında lojistik sektörüne yatırım kararı alınır.

Türkiye’nin 2001 krizini yaşadığı yıl yapılan 20 araçlık bu yatırım Eyüp Lojistik’in uzun vadeli stratejisinin ilk adımıdır. 2003 yılında lojistik dışındaki tüm ticari faaliyetler tasfiye edilir, ana iş kolu olarak lojistik seçilir. Sektör yatırımlarına devam eden Eyüp Lojistik, taşımacılıkta edindiği yüz yıla yakın tecrübeyi modern teknolojiyle harmanlayarak büyümeyi ve bölge ekonomisini kalkındırmayı sürdürüyor.

Ek Resimler